CloseMenu
CloseMenu

חדש בעיר

יאיוֹי קוּסאמה: רטרוספקטיבה

יאיוֹי קוּסאמה (נ’ 1929, מצוּמוֹטוֹ, יפן) היא מהחשובות באמנים בני זמננו. תערוכה רטרוספקטיבית זו — תערוכתה הגדולה הראשונה בישראל — מאגדת עבודות שנוצרו במשך כשמונים שנה. התערוכה סוקרת בהרחבה את פועלה האמנותי עד כה ומתחקה אחר עבודתה ביפן, בארצות הברית ובאירופה, החל בציוריה ובפסליה המוקדמים וכלה במיצבים האופפים את הצופה מכל עבר

קרא עוד »

פוטומנטה

מוז”א – מוזאון ארץ־ישראל, תל אביב, מציג לראשונה את הפוטומנטה – תערוכת צילום רחבת היקף, שתערך מעתה אחת לחמש שנים, ואשר מציגה מבטים שונים של צלמים ותצלומים מארצות הים התיכון. התערוכה, הכוללת עשרות משתתפים ממדינות רבות, משמשת כגשר על פני ימים ועמים, גבולות ומחלוקות פוליטיות, ויוצרת אופק שבו הצילום משמש כמפגש מנטלי, אמנותי ונרטיבי להכרת “האחר” אך הקרוב. התערוכה המוצגת ברחבי המוזיאון – בגלריות, בביתנים השונים ובגן הארכאולוגי – נפרסת כמפת ים או כרשת דייגים. אתריה השונים של התערוכה משמשים למבקרים בה כערי נמל וסדרות התצלומים המוצגות בתערוכה משתלבות עם האוצרות הארכיאולוגים וההיסטוריים של המוזאון.

קרא עוד »

שביל העצמאות

ביום העצמאות ה-70 למדינה הקימה עיריית תל–אביב-יפו, בשיתוף משרד ירושלים ומורשת ומשרד התיירות, את הפרויקט הלאומי ״שביל העצמאות” – שביל הליכה חוויתי ומרגש, המחבר בין עשר נקודות תוכן היסטוריות המספרות את סיפור ראשיתה של תל אביב ואת סיפור הכרזת העצמאות.

קרא עוד »

הרציף – מרכז היזמות בנווה שאנן

תל אביב ידועה כעיר עולמית מובילה עם אקו סייסטם טכנולוגית תוססת. כמו מטרופולינים מרכזיים אחרים, יש בה מגוון של שכונות, כל אחת שונה איכשהו מהשנייה. בלב נווה שאנן שוכנת הרציף. המרכז ליזמות חברתית-עירונית המציע מרחב עבודה משותף, הכשרה טכנולוגית, סדנאות ותוכניות אקסלרטור ליזמים מקומיים שמשפיעים. יתרה מכך, הפלטפורמה רותמת את מערכת הסטארט-אפים של תל אביב כדי לגבש את הדרך שבה ערים פותרות סוגיות עירוניות חברתיות כמו אלו של נווה שנאן.
רוב הסטארטאפים כאן מובלים על ידי יזמים חברתיים וטכנולוגיים שמנסים להתמודד עם אתגרים חברתיים ולאפשר יישום פתרונות חדשניים בתוך פרויקטים עירוניים. האתגרים משותפים לערים גדולות אחרות בעולם, כך שבמקביל הפלטפורמה שואפת להיות מרכז גלובלי לסטארטאפים שמשפיעים לטובה על החברה”.
תוכנית האצת נותנת הזדמנות ליזמים מקומיים שמעולם לא חשבו שהחלומות והחזונות שלהם יכולים להתגשם, ומספקת להם הדרכה וכלים להבנת צרכי הלקוחות, הפוטנציאל העסקי, התכנון והיישום. נוסף על כך, המרחב משמש בית להרבה פעילויות ויוזמות מעניינות אחרות, כמו קורס קידוד למבקשי מקלט ומפגשים של ארגונים חברתיים שונים.
המקום הזה נמצא במיקום המושלם ליצור הזדמנויות וחדשנות לפריפריה החברתית

קרא עוד »

הבשורה

תאטרון דימונה מזמין את תושבי ותושבות תל אביב-יפו להצגת עטורת השבחים – ״הבשורה״.

מם ואלף, בימאית עבר מצליחה ועוזר הבימאי שלה, נמלטים מ״הבשורה״ – שלטון עולמי חדש שקם בעקבות מגפה מתמשכת.
השניים מגיעים במנוסתם לצומת ומגלים שזהו המקום בו מעוצבת התרבות העכשווית לפי עקרונות הבשורה. מם ואלף מקבלים על עצמם את תפקיד המבקרים, כשעגלות מופעים עוצרות להציג בפניהם.
לרשות המבקרים ידית אותה הם נדרשים להסיט בתום כל מופע: ימינה או שמאלה, דרך אחת מוליכה אל היישוב הבא והאחרת – לתהום בשכחה.

לאורך החודשים מאי ויוני, מחיר מיוחד לכרטיס משולב הכולל הסעה (הלוך ושוב לדימונה), הצגה, וארוחת ערב דימונאית אותנטית!

מחיר הכרטיס: 145 ₪
לפרטים נוספים והרשמה: 052-6642141 – אבישי

קרא עוד »
בודק...