CloseMenu
CloseMenu

מרכז סוזן דלל

אתר תרבות זה, שנוסד בשנת 1989, משמש כמוקד המשיכה המרכזי בשכונת נווה צדק. מרכז סוזן דלל מציע אסופת הפקות מודרניות וניסיוניות, ומהווה בית לאחדות מן הטובות שבלהקות הריקוד בישראל, כולל להקת המחול בת-שבע, ותיאטרון המחול ענבל.

יעודו ותפקידו של המרכז הוא לטפח ולעודד את התפתחות אומנות המחול הישראלי בשילוב עם אומנויות אחרות. מאז הקמתו יזם וביסס המרכז למעלה ממאה מסגרות יצירה וכן הועלו בו למעלה מ 1,200 בכורות במחול, תיאטרון ואומנויות אחרות.

מרכז סוזן דלל מביא אל הבמה את חוויית הקיום התרבותי והחברתי בישראל. מדי שנה מתקיימים בו למעלה מ-600 מופעים הזוכים להדים רבים ולהערכה מצד האורחים והמבקרים.

פניה הרבים של הזהות הישראלית משתקפים במגוון היצירות הרחב המוצג במרכז. קהל הצופים הנאמן מתרחב וגדל בהתמדה.

מרכז סוזן דלל מהווה תשתית ובסיס ממנו מתפתח היוצר הישראלי במחול. המרכז הוא ביתם של להקת המחול הלאומית – בת שבע ואנסמבל בת שבע, תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער ושל כל אמני ויוצרי המחול בישראל.

המרכז נודע באיכותו, יופיו, מקוריותו ויצירתיותו ומהווה מודל למשלחות תרבות רבות מרחבי העולם הלומדות את מבנהו ופועלו של המרכז מתוך מגמה להקים מרכז הדומה לו בארצותיהם.

מבני המרכז העתיקים המשוחזרים בחן, והפיאצה הציורית הופכים את מרכז סוזן דלל לאחד האתרים שחובה לראות בתל אביב.

רח' יחיאלי 6

03-5165656

מתחמים נוספים בדרום העיר :

פארק דרום

פארק מנחם בגין , הנקרא גם פארק דרום, גובל בשכונת נווה אליעזר שבדרום העיר ונושק לשטחים חקלאיים. הפארק משתרע על שטח של 1,000 דונם ונמצא בתנופת פיתוח.

קרא עוד »

מסגד חסן בק

מסגד חסן בק, שנבנה על ידי מושלה התורכי-ערבי של יפו בשנת 1916, הנו בית תפילה הבנוי בסגנון עות’מאני שהינו המסגד הפעיל היחיד בצד התל-אביבי של תל אביב-יפו.

קרא עוד »

שוק התקווה

שוק התקווה, מעט מחוץ לנתיב המוכר, מציע חוויית שוק אותנטית, וניתן למצוא בו אף מספר מסעדות מרוקאיות ועיראקיות איכותיות.

קרא עוד »

מגדל האופרה

בית הדירות ומרכז הקניות בעל הבסיס הגיאומטרי, הנמצא בקרבת הטיילת במקום בו עמדה בעבר הכנסת הראשונה, שימש במקור משכן לאופרה הישראלית.

קרא עוד »

פארק התחנה

זהו מיקומה ההיסטורי של תחנת הרכבת הראשונה של יפו, שנחנכה בשנת 1892 כחלק מקו הרכבות מירושלים ואליה (הרכבת החליפה את הגמלים בכל הקשור להובלת מסעות

קרא עוד »

הטיילת

לטיילת תל אביב תפקיד חיוני בתרבות החוף המשגשגת של העיר. אפילו בחודשי החורף ניתן לראות רצים או רוכבים על אופניים לאורך שביל הטיילת, הנמשך מן המרחבים הירוקים של פארק הירקון שבצפון עד יפו העתיקה שבדרום.

קרא עוד »

בית הכנסת הגדול

בית הכנסת הגדול, הנמצא ברחובות אלנבי ואחד העם, הוא בית התפילה השלישי בגודלו בישראל. המבנה המרשים נפתח בשנת 1926 ושופץ בשנת 1970, אז הוספו קשתות הבטון הענקיות המאפיינות את חזית בית הכנסת. לא כדאי להחמיץ את חלונות הזכוכית הצבעונית המעוטרים, המהווים העתק לשמשות בית כנסת באירופה שנהרס במהלך השואה.

קרא עוד »

בית שלוש

בית אהרן שלוש הוקם בשנת 1892, והוא אחד הבתים הראשונים שנבנו מחוץ לחומות יפו. באמצע המאה ה-19 הגיעה ליפו משפחת שלוש, שעלתה ארצה מצפון אפריקה.

קרא עוד »

מוזאון האצ”ל 1948-1947

המוזאון מתמקד בפעילותו של “הארגון הצבאי הלאומי” להקמת מדינה יהודית בארץ ישראל,
החל מהחלטת החלוקה ביום כ”ט בנובמבר 1947, ט”ז בכסלו תש”ח, ועד השתלבותו של האצ”ל בצה”ל עם הקמתו.

קרא עוד »

מוזאון הלח”י

מוזאון זה שם דגש על סיפורם של לוחמי המחתרת היהודית מזמן המנדט הבריטי עד הקמת מדינת ישראל, ומתמקד במיוחד במנהיג הקבוצה, אברהם שטרן.

קרא עוד »

מוזאון בתי האוסף- נסגר

מוזאון בתי האוסף לתולדות צה”ל שוכן בין שכונת נווה צדק לים, סמוך למתחם תחנת הרכבת הישנה בתל אביב.
בעבר שימש אתר זה התחנה ההיסטורית לרכבת בקו יפו-ירושלים.

קרא עוד »

כרם התימנים

השכונה, שנוסדה בתחילת המאה העשרים על ידי עולים מתימן, ממוקמת ממש לצד שוק הכרמל ורחוב אלנבי. האזור “התגלה” לאחרונה על ידי אנשי בוהמה וסטודנטים המחפשים דירות בעלות שידם משגת. אולם, שביליו הצרים והבניינים מעוטי הקומות ידועים בעיקר בגין המסעדות הזעירות המגישות חומוס ומאכלים בסגנון ביתי, מן הטובים בישראל.

קרא עוד »

פלורנטין

שכונת פלורנטין, שהוקמה בשנת 1927 על ידי יהודים שעלו מסלוניקי שביוון, פיתחה לעצמה מוניטין כמקום מחסה ל’היפסטרים’ (אנשים אופנתיים). במקום ברים ומועדוניים מחתרתיים רבים. אך, באזור שוכנות גם חנויות עיצוב וריהוט יוקרתי לרוב, וכן, שוק שופע חיים ברחוב לוינסקי, המתמחה בתבלינים, אגוזים ופירות יבשים.

קרא עוד »

נחלת בנימין

נחלת בנימין משתרעת מרחוב אלנבי עד שכונת פלורנטין, ולאורכה ניתן למצוא בתי קפה, ברים, חנויות בדים וחנויות אחרות. חלק הרחוב המקביל לשוק הכרמל נגיש להולכי רגל בלבד, ובימי שלישי ושישי נערך בו יריד חוצות פופולארי של עבודות יד. אמנים מקומיים מוכרים שם ערב רב, החל מפריטי יודאיקה ועד תכשיטים, בעוד להטוטנים ואומני רחוב מבדרים את הקהל.

קרא עוד »

שוק הכרמל

ביקור בתל אביב לא יהיה מושלם ללא עצירה בשוק הכרמל. רחובותיו הצרים והפתלתלים עמוסים בדוכנים וחנויות המוכרים הכל: החל מתוצרת טרייה, בשר וגבינות, ועד פרחים, ממתקים, תמרוקים וביגוד, כולם במחירים נמוכים ללא תחרות. שעות הצהריים ביום שישי, כאשר הכל מתכוננים לסוף השבוע, הן מן השעות החיות ביותר בהן כדאי לבקר בשוק.

קרא עוד »

בית רוקח

המוזאון, הממוקם במבנה משנת 1887, קרוי על שם שמעון רוקח, עובד ציבור יהודי ידוע שעזר להקים את נווה צדק. כיום משמש האתר כמוזאון השם דגש על עבודתה של נכדתו של רוקח, האמנית והפסלת הידועה לאה מג’רו מינץ. המוזאון מארח אירועי תרבות שונים ומציע סרט וידיאו באנגלית העוקב אחר היסטוריית השכונה.

קרא עוד »

מוזאון נחום גוטמן

המוזאון, השוכן באחד המבנים ההיסטוריים ביותר בנווה צדק, נבנה בשנת 1887 ומציג יצירות של האמן וסופר הילדים הישראלי הנודע.
האוסף המגוון כולל ציורי שמן, מים וגואש של גוטמן, לצד מאות ציורים ואיורים נוספים מעשה ידיו.
במוזאון מוצגות גם תערוכות זמניות מתחלפות, ואף מוצעות פעילויות אינטראקטיביות לילדים.

קרא עוד »

נווה צדק

שכונת נווה צדק, שנוסדה בשנת 1887 – 22 שנה טרם נוסדה תל אביב – היא השכונה הוותיקה ביותר בעיר כמו גם שכונתה היהודית הראשונה.

קרא עוד »
הגן הבוטני

גני הטבע

גני הטבע נמצאים בשכונת אבו כביר בחלק ההיסטורי-חקלאי של יפו. מטרת הגן הבוטני הינה שימור הטבע העירוני האופייני לעיר תל אביב-יפו ולמישור החוף.

קרא עוד »
בודק...